תמונת אווירה

יצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם גם בדרכים הבאות: מייל: [email protected] טלפון: 09-9585085 פקס: 09-9582665
כתובת: זוז שיווק בע"מ,
מוהליבר 1/58 הרצליה 46328

מנף את החוזקות שלך!

התפרסם בעבר בגיליון 70 של עלון "זוּזוֹן"

לכולנו יש צדדים חלשים וצדדים חזקים. אבל מה עושים עם זה? איך מנהלים חולשות וחוזקות?

תחילה עלינו להיות מודעים לחולשות ולחוזקות שלנו. אם אנחנו לא בטוחים - אפשר לשאול אנשים שמכירים אותנו היטב - במה לדעתם אנחנו מצטיינים, ובמה אנחנו די גרועים. בקשו מהם תשובה כנה, והקשיבו בעיון ובלי להפריע. אחרי שהבנו מה החולשות ומה החוזקות שלנו - עלינו להפיק לקחים על מנת לתפקד טוב יותר בעבודה ובחיים.

את החוזקות צריך למנף: אם למשל אתה כותב נפלא ונהנה מכך - נצל זאת כדי לכתוב מאמרים מקצועיים, תכנים לאתר האינטרנט, בלוג ופוסטים ברשתות חברתיות, ותכנים נוספים שיביאו לקוחות לעסק שלך. כשאתה מתמקד במינוף הכשרונות הטבעיים שלך - העסק מרוויח, וחשוב מכך - אתה מקבל כוחות נפשיים שיסייעו לך להתמיד בעבודה. לרוב איננו משקיעים מספיק בדברים שבאים לנו בקלות. זאת טעות לנהוג כך! דווקא אם נפתח את הכישורים הייחודיים שלנו - נוכל לצבור יתרון משמעותי על פני אחרים. יתרון שנוכל לטפח וליהנות ממנו לאורך כל החיים.

מדברים שאנו חלשים בהם עדיף להמנע: אם אתה למשל חלש מאוד במכירות ובשיחות עם לקוחות - עדיף שתמצא מישהו שיחפה עליך, ויעשה זאת במקומך. זה חסר טעם לנסות להיות טוב בהכל. זה רק יתיש אותך, ובהחלט גם לא יועיל לעסק. נכון - לפעמים זה מאתגר להתגבר על חולשות, ולפעמים המציאות גם מחייבת להתמודד עם קשיים. אבל - לפני שאתה מסתער על הקושי - אולי יש מישהו אחר שיעשה זאת בקלות, ובעלות נמוכה? ואם אתה כל הזמן חייב לפעול דווקא ממקום של חולשה - אולי העסק שלך לא מתאים ליכולות שלך, ולשקט הנפשי שלך?

בספר "הדבר היחיד שצריך לדעת", מוסבר שכדי ליהנות מקריירה משגשגת, ולשמור על התלהבות, מרץ, ויכולות גבוהות לאורך עשרות שנים, עלינו להתמקד בכישרון הייחודי שלנו, ובייחוד - לסרב לעשות את מה שאיננו אוהבים. המחבר, מרקוס בקינגהם, שימש כנשיא של מכון המחקר הגדול בעולם - גאלופ, וחקר את הנושא לעומק במשך 17 שנה. אנחנו ממליצים לכם בחום להקשיב לו, למנף את החוזקות שלכם, ולהמנע מדברים שאתם חלשים בהם. בהצלחה!

ליווי וייעוץ עסקי

מעוניינים בייעוץ, אימון או הדרכה לעסק שלכם?
צרו איתנו קשר: 09-9585085, [email protected].