If you can't read this, an online version is available here

 

מופק על ידי ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 81 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon

טיפ שיווקי

איך להשיג תוצאות טובות יותר

להתרחק מהעדר


נסה לחשוב מתי ואיפה כל המתחרים שלך מנסים לפנות ללקוחות.

 

במקרים מסוימים - "אם אתה לא שם אתה לא קיים". במקרים כאלה, עליך לחקות את כולם, ולפעול כמוהם. לדוגמא - אם יש תערוכה שנתית אחת חשובה, שחייבים לגלות בה נוכחות.

 

אבל בהרבה מקרים אחרים, עדיף לך להתרחק מהעדר, ולפעול באופן שונה מהמתחרים.

 

לדוגמא:

 • כל המתחרים שולחים ברכות במייל יום יומיים לפני פסח וראש השנה? נסה לשלוח ברכות בתאריכים אחרים לגמרי (לדוגמא - קצת אחרי שהחג נגמר, או בכלל ברכה לתחילת החופש הגדול).
 • כל המתחרים עובדים בשעות היום? האם תוכל לפתוח את העסק דווקא בשעות הלילה המאוחרות? (לדוגמא - מוסך שעובד רק בלילות)
 • כל המתחרים מוכרים מוצרים ושרותים מסוג מסוים? האם תוכל לשלב מוצרים מסוג אחר לחלוטין? (לדוגמא - ויטמינים בחנות ירקות).

"להתרחק מהעדר" פירושו לפעול אחרת מהמתחרים ומהמוסכמות. זה יכול להניב הזדמנויות עסקיות עצומות. לדוגמא - כש- WallMart החליטו למקם את הסניפים שלהם דווקא באיזורי ספר לא מאוד מיושבים, הם פעלו שונה מכל המתחרים (שהתמקמו בערים הגדולות). זה הפך אותם לרשת הקמעונאית הגדולה בעולם.

 

נסו לבדוק איך גם אתם תוכלו להרוויח כשתתרחקו מהעדר. בהצלחה!

 

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט האש - ניהול הלקוחות

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.האם הלקוחות יכולים ליצור קשר עם העסק שלך במגוון רחב של דרכים ?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא כשלקוחות צריכים אתכם, הם רוצים ליצור אתכם קשר בדרך שהכי נוחה להם. חלקם יעדיפו לפנות במייל, אחרים בטלפון, אחרים יעדיפו להגיע פיזית לכתובת העסק, ויש כאלה שדווקא מעדיפים לפנות בפקס.
 במקום לנסות "לחנך" את הלקוחות שלכם ליצור קשר בדרך שהכי נוחה לכם, עדיף שתאפשרו ללקוחות גישה אל העסק במגוון רחב ככל הניתן של דרכים, כל אחד בדרך שהכי נוחה לו.

 

כשלקוח באמת צריך אתכם, זה יכול להיות צורך דחוף. למשל - אם הוא קנה מוצר פגום, או אם הוא זקוק לסיוע ולהוראות הפעלה. במקרים כאלה, חשוב שהלקוח יוכל ליצור אתכם קשר מיידית, בכל דרך בה הוא מוצא לנכון. הוא למשל יכול לחפש אתכם ב- google, ואז - אם הוא מוצא את פרטי העסק - להתקשר או לשלוח מייל. על מנת לספק מענה דחוף, חשוב אם ניתן לתת מענה 24 שעות ביום שבעה ימים בשבוע (במוקד טלפוני), או להבהיר בהודעה במזכירה האלקטרונית מה שעות הפעילות בהן ניתן לקבל מענה, ותוך כמה זמן יחזרו אל הלקוח מהרגע שהוא ישאיר הודעה. באופן דומה, ניתן לספק מענה אוטומטי במייל, שאומר שהמייל של הלקוח התקבל אצלכם, ומבהיר תוך כמה זמן תענו לו.

 

במקרים אחרים, הצורך ליצור אתכם קשר הוא פחות דחוף. לדוגמא - אם הלקוח צריך העתק של חשבונית מכם, או רוצה להודות על השרות שסיפקת לו. ייתכן שהוא יעדיף לעשות זאת במכתב, במייל או בפקס. בכל מקרה, כדי שהוא יצליח בכך, חשוב שכל האפשרויות ליצירת קשר אתכם תהיינה זמינות וגלויות. ספקו ללקוח כרטיס ביקור עם כל הפרטים, שימו עלון שיווקי עם כל פרטי הקשר בשקית בה ארזתם את מה שקנה מאתכם, וכו'.

 

להלן מגוון רחב של דרכים שכדאי שתהיינה ליצירת קשר עם עסק:

 1. כתובת פיזית של בית העסק + שעות פתיחה
 2. כתובת תא הדואר של העסק
 3. כתובת המייל (דואר אלקטרוני) של העסק
 4. כתובת אתר האינטרנט של העסק (ובו טפסים ופרטים ליצירת קשר)
 5. מספר טלפון בעסק (רגיל, או 1-800 )
 6. מספר טלפון נייד של מנהל רלוונטי (נגיש גם למסרונים - SMS)
 7. מספר פקס כללי ו/או ישיר
 8. שם Skype או מסנג'ר אחר
 9. כתובת Facebook ו/או רשתות חברתיות אחרות
 10. כתובת ב-LinkedIn ו/או רשתות חברתיות מקצועיות אחרות

חשוב שתיצרו ללקוחות מגוון רחב של אפשרויות גישה אל העסק. זה לא מאמץ גדול עבור העסק, וזה משהו שמאוד חשוב ללקוחות עצמם. סקרים מראים שללקוחות עסקיים, לדוגמא, זמינות של העסק ויכולת נוחה ליצור איתו קשר חשובה יותר ממחיר המוצרים והשירותים שהעסק מציע.

 

וגם אם יצרתם מגוון רחב של אפשרויות ליצור קשר עם העסק - אל תסתפקו בכך. עליכם לוודא שהאפשרויות האלה גלויות ונגישות לכל הלקוחות. לדוגמא - אם אין לכם סיבה להסתיר את כתובת העסק שלכם, פרסמו אותה גם ב- google maps , כך שמי שיחפש את העסק בגוגל ישר יראה גם מפה עם הוראות הגעה (ראו דוגמא כאן ).

 

באופן דומה, מומלץ לשבץ טופס יצירת קשר לצד כל עמוד באתר האינטרנט של העסק (דוגמא - כאן ). ואם באתר ניתן היה עד כה ליצור קשר רק באמצעות טפסים, הוסיפו מתחת לכל טופס גם פרטי טלפון, פקס, מייל, כתובת. זה יאפשר ללקוחות ליצור אתכם קשר מיידית, לא רק דרך טופס. זה גם יגביר את האמינות של העסק שלכם.

 

לסיכום: אם אתם רוצים יותר לקוחות, ויותר לקוחות מרוצים, הקפידו לאפשר ללקוחות ליצור אתכם קשר במגוון דרכים, כמו שנוח להם, והקפידו שכל דרכי הגישה שיצרתם תהיינה גלויות ונגישות.

 

 


מופק ע"י ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.