If you can't read this, an online version is available here

 

מופק על ידי ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 78 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon

טיפ שיווקי

איך להשיג תוצאות טובות יותר

איך להשיג עוד עבודה מהלקוחות שלכם?


אתם מכירים את העסק שלכם הרבה יותר טוב מהלקוחות שלכם. יכול מאוד להיות שהלקוחות קונים מכם תמיד רק מוצר או שרות מסוים, אך אינם יודעים שאתם מציעים גם דברים אחרים. או, אולי הם יודעים שאתם מציעים עוד דברים, אך לא חושבים שאתם טובים בתחומים הנוספים האלה. לכן, על מנת למכור שירותים ומוצרים אחרים ללקוח מסוים, עליכם ליזום איתו שיחה בנושא זה.

 

כשמדובר בלקוחות עסקיים, כלומר במכירה מעסק לעסק, פעלו כך:

  • בקשו מלקוח ספציפי 5 דקות מזמנו
  • לפני השיחה איתו וודאו שאתם יודעים במה הוא עוסק ומה הוא קונה
  • נסו לאתר מוצרים ושירותים שאינו קונה מכם אך לדעתכם עשויים להתאים לו
  • בתחילת השיחה שאלו אותו קצת שאלות על העסק שלו, והסבירו שאתם רוצים להכיר את העסק שלו יותר לעומק. שאלו למשל אותו מה חדש אצלו, מה התוכניות שלו לשנה הקרובה, עם איזה קשיים הוא מתמודד, איך הוא מתמודד עם המתחרים שלו, מה מייחד את העסק שלו, וכו'. אנשים אוהבים לדבר על העסק שלהם...
  • בהמשך השיחה - אמרו לו שאתם מעריכים את העובדה שהוא קונה מכם, ורוצים לברר אם ניתן להעמיק את הקשר. הציגו לו מוצרים או שירותים שלכם שעשויים לדעתכם לעזור לו, ושטרם רכש מכם. בררו איתו איזה פתרונות נוספים ייתכן שתוכלו לספק לו.

במקרים רבים, הלקוח יופתע מכך שאתם מסוגלים לסייע לו בעוד תחומים, ויסכים לנסות לרכוש מכם מוצרים ושרותים שטרם רכש מכם בעבר. בדרך זו - גם תגדילו את ההכנסות שלכם, וגם תעמיקו את הקשר עם הלקוחות שלכם, ותגבירו את הנאמנות שלהם.

 

ניתן לפעול באופן דומה גם כשמוכרים ללקוחות פרטיים. לדוגמא - ביתן פלאפל יכול להציע ללקוח שלו קייטרינג למסיבת פרטית, וקוסמטיקאית יכולה להציע ללקוחה קבועה לעשות אצלה חוג בית.


ולבסוף - טיפ חשוב נוסף להגדלת הכנסות: ניתן להגדיל הכנסות מלקוחות קיימים גם בעזרת ניהול מועדון לקוחות. כיום קיימים כלים ממוחשבים המאפשרים גם לבעל עסק קטן לעשות זאת באופן אוטומטי ויעיל. בעזרת כלים אלה תוכלו להקים מועדון לקוחות, לידע את חברי מועדון הלקוחות שלכם על מוצרים חדשים ועל מבצעים, ולתגמל אותם על קניות חוזרות ועל הפניות של לקוחות חדשים. Master Club, שהינה שותפה עיסקית שלנו, מציעה כעת לקוראי זוזון מבצע הכרות עם כלים כאלה. לפרטים - ראו כאן.

 

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט המתכת - ניהול פיננסי

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.האם אתם עשירים?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא לא משנה איך אתם מרגישים לגבי המצב הכלכלי שלכם, אחרי שתקראו את הטור הזה, תוכלו לדעת אם אתם כן או לא עשירים בוודאות גמורה.
 

 

אז איך תדעו האם אתם עשירים? כדי לענות על כך, דרושים לכם שני נתונים:

  1. כמה כסף אתם צריכים בחודש כדי לחיות ברמת חיים מספקת בעיניכם? ראשית, חשבו כמה אתם מוציאים כיום על שכר דירה, דלק, טלפון, ביגוד, מזון, השכלה, החזר חובות, וכיוצא בזה. כדי לחשב זאת, אתם יכולים לבדוק כמה משכתם במזומן, וכמה בכרטיסי אשראי בחודשים האחרונים, ולעשות ממוצע לחודש. שנית, בדקו אם דרושים לכם סכומי כסף נוספים בכל חודש, על מנת שתחיו ברמת חיים משביעת רצון מבחינתכם? אם כן, הוסיפו גם את הסכומים האלה לחישוב הכולל. הסכום המתקבל הוא סך כל הכסף שאתם זקוקים לו בכל חודש על מנת לחיות ברמת חיים טובה בעיניכם.
  2. כמה הכנסה פאסיבית יש לכם בחודש?  הכנסה פאסיבית היא כסף שאתם מרוויחים בלי שתצטרכו לעבוד עבורו. למשל - ריבית על פיקדון כספי שהפקדתם בבנק, שכר דירה שאתם מקבלים על דירה שבבעלותכם ושאינכם גרים בה, דיבידנד שאתם מקבלים מעסק שיש לכם בו מניות, וכו'. חשבו כמה כסף אתם מקבלים מסך מכל ההכנסות הפאסיביות על נכסים שיש בבעלותכם. אל תכניסו לחישוב הזה את המשכורת שלכם, שכן עבורה אתם צריכים לעבוד, ולכן זו לא הכנסה פאסיבית.

בעזרת שני נתונים אלה תוכלו לדעת האם אתם עשירים. החישוב הוא פשוט.

 

אם ההכנסה הפאסיבית שלכם גדולה יותר מהסכום הדרוש לכם לחיות ברמת חיים מספקת - אתם עשירים. למה? בגלל שגם אם לא תעבדו בכלל, עדיין יש לכם מספיק כסף כדי לחיות בנוחות. במצב זה, אתם פטורים מדאגות פרנסה. על פי הספר "אבא עשיר אבא עני" של רוברט קיוסאקי, זוהי ההגדרה הכלכלית של עושר פרטי. אם אתם רוצים להיות עשירים, למצב זה אתם אמורים לשאוף.

 

ומה אם ההכנסה הפאסיבית שלכם אינה מספיקה על מנת לחיות ברמת חיים סבירה מבחינתכם? זה אומר שאתם חייבים לעבוד. לכן - בהתאם לנאמר קודם - זה אומר שאינכם עשירים. אבל - האם זה הופך אתכם לעניים? ניתן לענות על זה בעזרת מענה לשאלה אחרת: כמה חודשים אתם יכולים לא לעבוד, ועדיין לחיות ברמת חיים סבירה מבחינתכם? ככל שתוכלו לשרוד כלכלית  יותר חודשים בלי להתפרנס מעבודה כשכירים או כעצמאים, המצב שלכם טוב יותר. רוב האנשים נקלעים לקשיים אחרי מספר קטן של חודשים ללא פרנסה. בארה"ב, לדוגמא, רוב השכירים שמפוטרים מעבודתם יאלצו לוותר על הבית שלהם (כי לא יוכלו לשלם את המשכנתא) ועשויים להידרדר לרחוב תוך חודשים ספורים.

 

אז מה מומלץ לעשות כדי להפוך לעשירים? להשקיע ולרכוש נכסים מניבים, כלומר נכסים שיתנו לכם הכנסה פסיבית, ובמקביל לצמצם בהוצאות הפרטיות ככל הניתן. אחרי מספר שנים של התנהלות כלכלית נבונה, ייתכן שהנכסים שצברתם יספיקו, ובשארית חייכם תהיו פטורים מדאגות פרנסה!

 

 


מופק ע"י ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.