If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 64 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי. 
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.
 

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon


אחד על אחד

ראיון אישי עם בעל עסק

דביר אור, מנהל ובעלים, "יוגה טבע"

 • אנו מספקים: שיעורי יוגה וסדנאות.
 • היסטוריה: התחלתי ביוגה בשנת 1984 בעקבות פציעה בעמוד שדרה בתרגיל צניחה בצבא. חיפשתי דרך לשקם את עצמי פיזית ונפשית. בתוך החיפוש הזה הגעתי ליוגה, ומצאתי בה שיטה המשלבת בצורה מצוינת גוף ונפש. מרגע שגיליתי את היוגה, התמדתי בה לאורך השנים. עברתי שני קורסי מורים, הראשון היה בשנת 88 השני בשנת 89 (קורס מורים מתקדם).
  אני חי את היוגה מעל 20 שנה, ומלמד בעיקר באיזור המרכז שיעורים קבועים וגם סדנאות.
 • הכי אוהב בתפקיד: את המגע עם האנשים, את האפשרות לעזור להם ולהכיר להם את עולם היוגה. אני נהנה לראות איך אנשים משתנים ומה שהיוגה עושה להם במהלך השיעורים.
 • הכי קשה בתפקיד: להישאר אותנטי כל הזמן. להצליח להתחדש ולמצוא את החיוניות בתוכך, למרות שאתה מעביר מאות שיעורים בשנה. להיות מסוגל לעשות גם את השיעור ה-1,000 ממקום של אהבה ונתינה, וממקום שאתה מרגיש שאתה נמצא בתוך השיעור, ואוהב את מה שאתה עושה.
 • מטרות שאני רוצה להשיג: אני כל הזמן עובד על עצמי להשתפר בתחום, ותמיד שואף להיות טוב יותר עם עצמי ועם הצורה שבה אני מלמד. השאיפה שלי תמיד היא שבנאדם יכנס לשיעור ויצא ממנו אחרת - רגוע יותר, שמח יותר ומאוזן יותר.
 • נקודות ציון משמעותיות: נקודת הציון העיקרית היא הפציעה שהיתה לי בצבא, שבעקבותיה התחלתי ללמוד בעצמי יוגה ועשיתי קורס מורים.
 • החזון שלי: הארץ שלנו במיוחד היא מדינה שיש בה המון לחצים (stress), והיוגה היא כלי נהדר להפחתת מתחים. כחלק מחזון הייתי רוצה לראות הרבה יותר אנשים משתמשים בכלים של היוגה לחיות חיים יותר איכותיים ויותר שלווים. מעבר לסגולות הבריאותיות שיש ליוגה על הגוף עצמו, כמו הארכת שרירים ואיזון המערכות בגוף, יש לה את התרומה של ההרפיה הנפשית ובארץ זה מאוד משמעותי.
 • טיפ לעסקים: להיות תמיד אותנטי ולא להתמסחר על חשבון האמת שלך. ברגע שאתה מאבד את המסר שיש לך להעביר ומאבד את האמת במה שאתה עושה, אז אתה הופך להיות שטחי. זה האיזון הדק בין רק לעשות כסף לבין להעביר לאנשים את מה שאתה רוצה להעביר להם. חשוב תמיד לשמור על האיזון הזה.
 • ספר מומלץ: חשיבה חיובית / אמיל קואה (Emile Coue). הספר עוסק בחשיבה חיובית עם מפתח להצלחה בחיים בכלל ובעסקים בפרט. המסר העיקרי של הספר הוא שמה שאדם משדר לסביבה וללקוחות שלו זה מה שהוא מקבל מהם בחזרה.

   

  Facebook Twitter More...    

   


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט האדמה - חזון

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.

האם הערכים שלך מציבים לך גבולות?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא ערכים הם כמו חבר. הם נמדדים דווקא בעת קושי, כשצצה בעיה. במקרה של  ערכים - מדובר בקושי מוסרי, בדילמה מוסרית. הערכים אמורים להיות הקוד המוסרי שלנו, דרך הפעולה בה אנו מעוניינים להתנהל. כשאנו נקלעים לדילמה מוסרית הערכים אמורים להציב לנו גבולות. להגיד לנו איך לפעול, איך להתנהל. רק אם הם באמת משפיעים באופן עקבי ותמידי על דרך הפעולה שלנו, ועל ההחלטות שאנו מקבלים, יש להם תוקף. חריגה מהערכים שלנו מידי פעם - הופכת אותם ללא רלוונטיים. התפקיד העיקרי של הערכים הוא להציב גבולות דווקא במקרים בהם אנו מתפתים לפעול בניגוד לערכים שבחרנו.

 

דוגמא:  עיתונאי עצמאי בחר לדגול בערכים של שקיפות, כנות ויושר. הוא נוהג כך גם בכתיבה העיתונאית שלו - טורח לבדוק את העובדות ואת המקורות שלו, ומתרחק מדבר שקר, מסילוף עובדות, ומכתיבה "צהובה". יום אחד, בעקבות מאמר שכתב ופרסם, תובעים אותו תביעת דיבה. הוא מתייעץ עם עורך-דין, ועורך הדין ממליץ לו לשקר לגבי מועד כתיבת המאמר במהלך המשפט הצפוי, בגלל שהשקר הזה עשוי לחלץ אותו מהפסד במשפט, ובגלל שיש סיכוי קטן מאוד, אם בכלל, שיוכלו להוכיח שהוא שיקר.

 

אם הערכים של העיתונאי אכן מציבים לו גבולות, דווקא בנסיבות האלה, כשהוא נקלע לצרה, הוא אמור לדבוק בהם, ולהגיד לעורך-הדין ששקר אינו בא בחשבון. אם יושר וכנות אכן חשובים לעיתונאי, הוא אמור להגיד אמת גם כשזה לא נוח, גם כשהפיתוי לשקר הוא גדול.

 

אם העיתונאי ידבק בערכים שלו, בוודאי תמצא דרך אחרת להגן עליו במשפט מבלי שייאלץ לשקר. בנוסף, מי שרגיל לדבוק באמת, יתקשה לשקר בעת משפט בלי שיעלו עליו. ואם יעלו על השקר שלו, האמינות שלו כעיתונאי, עליה עבר כל השנים, תפגע קשות. לכן, עדיף לעיתונאי לדבוק בערכים שלו, ולהמשיך להרגיש טוב עם עצמו ושלם עם ערכיו.

 

הצמדות לערכים לא אמורה להיות תמיד נוחה או קלה. אבל היא מאפשרת לנו להסתכל כל יום בראי מחדש, ולהרגיש טוב עם עצמנו. הערכים אמורים לשדר לנו ולסביבה שלנו מי אנחנו. כלומר - להגדיר אותנו. גם בעת קושי, גם בעת צרה. בדיוק כמו חבר. אחרי שבחרתם ערכים - הקפידו להיצמד אליהם!

 

Facebook Twitter More...    

 


מי אמר מה

ציטוט שניתן להשתמש בו


"בעת ניצחון הינך ראוי לשמפניה; בעת הפסד - אתה זקוק לה יותר". 
(נפוליאון בונפרטה)

 

Facebook Twitter More...    

 


מופק ע"י ZOOZ-ON ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.