If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 57 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.

קריאה מהנה!
צוות ZOOZon


טיפ שיווקי

איך להשיג תוצאות טובות יותר

ללמוד מהטובים ביותר


גם אם העסק שלכם קטן, אין זה אומר שלא תוכלו ללמוד מהטובים ביותר איך למכור לשרת ולשווק.

 

ראשית: בידקו מה עושים הטובים ביותר בתחומכם. אם אתם מנהלים, לדוגמא, מסעדה - בקרו במסעדות דומות ומצליחות מאוד, ולימדו את דרך פעולתם. האם יש להם מועדון חברים? תפריטים מוזלים? מבצעי "חבר-מביא-חבר"? ארועי יום-הולדת? פרסום במקומונים? טור בעיתון? אתר מוצלח? בלוג מסקרן? (דוגמא - כאן).

 

שנית: לימדו גם מהטובים ביותר לא בתחום ובענף שלכם. דווקא מתחומים אחרים תוכלו לשאוב רעיונות שיעשו מהפיכה אמיתית בענף שלכם. רוצים ללמוד איך לסדר מדפים ותצוגה בחנות? בקרו בחנויות החדשות של רשת שילב (או לחלופין - בטיב-טעם). רוצים ללמוד איך מוכרים ללקוחות קצה? ארגנו פגישה (ביקור "לקוח מדומה") עם סוכן מכירות נדל"ן של רשת אנגלו-סכסון.  רוצים לראות איך מציגים רעיון חדש? תאמו פגישת הדגמה של מכונית חשמלית עם חברת Better Place - כאן. רוצים לראות איך מבצעים טלמרקטינג? נסו לארגן ביקור במוקד הטלפוני של חברת הטלפון הנייד שלכם. רוצים ללמוד על שרות? נסו לבקר במלון בוטיק (או בקינג דויד בירושלים, למשל). נכון, אין לכם תקציב על מנת ליישם את כל מה שתראו במקומות האלה, אבל - בהחלט תוכלו להשכיל וליישם חלק מהדברים שתראו בהם, גם במשאבים מוגבלים.

 

שלישית: פיקחו עיניים בכל מקום שאתם נמצאים בו. נסו להבין למה הדברים מתבצעים כפי שהם מתבצעים בבתי העסק בהם אתם מבקרים. תמיד אפשר לשאוב רעיונות מעניינים, ללמוד משהו, להבין משהו. זה גם הופך את החיים ליותר מעניינים.

 

אנו מאחלים לכולכם לימוד נעים, פורה, ו... תמידי!

 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט הלקוחות - אש

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.האם אתה שומר על קשרים עם לקוחותייך באופן שיטתי?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא הלקוחות הם הליבה של העסק שלנו, לכן יש להשכיל ולדעת כיצד לטפח ולגדל אותם.  המשאבים שאנו משקיעים בגיוס לקוח חדש הינם פי 5 מאלו שאנו משקיעים בשימור לקוח קיים. בנוסף, דווקא הלקוחות הקיימים והנאמנים הם אלו שיביאו אלינו עוד ועוד לקוחות חדשים. למעשה, לקוחות קיימים מרוצים הם הערוץ השיווקי הטוב והיעיל ביותר... וכמובן גם החסכוני ביותר שנוכל לבקש לעצמנו.

במציאות העסקית היומיומית כבעלי עסקים רובנו טרודים בענייננו ואיננו מצליחים לנהל באופן שוטף מערכת יחסים מול לקוחותינו ולהעמיק את קשרינו עימם. לפעמים, מבלי לשים לב אנחנו אפילו פוגעים בהם. כתוצאה מכך, אנו חווים תופעה של נטישת לקוחות.

פעמים רבות הסיבה לכך אינה ידועה לנו, אך האמת היא שהלקוחות בדיוק כמו הילדים שלנו, צריכים תשומת לב והרגשה שיש מי שדואג להם ו"שיש על מי לסמוך". כדי להצליח ולנהל מערכת קשרי לקוחות שוטפת ויעילה נדרשת מסגרת מסודרת ומדויקת שתעזור לנו.

אחת הדרכים לשמירה על מסגרת כזאת היא לרכוש תוכנה לניהול קשרי לקוחות. אנחנו דווקא ממליצים על דרך אחרת, פשוטה וזולה יותר - ניהול טבלת מעקב לקוחות באמצעות קובץ אקסל פשוט, הכולל את פרטי הלקוח (שם, תפקיד, טלפון), תקציר של הפניות אל הלקוח והקשר איתו עד כה, תאריך התקשורת האחרונה עם הלקוח, ותאריך למעקב אחריו. בעזרת האפשרת ל"עיצוב מותנה" באקסל, תוכלו לגרום לכך שתאריכי מעקב שכבר פקעו ייצבעו אוטומטית
בצבע שונה, למשל אדום - וזו תהיה התזכורת שלכם לפנות אל הלקוח שוב.

זיכרו: ניהול קשרי לקוחות היא מטלה המלווה אתכם לאורך כל ימי העסק. מטלה זו דורשת מעקב ותחזוקה יומיומיים. שימור הלקוחות באופן שיטתי יסייע לכם להעמיק את הקשר איתם, ימנע מכם פספוס של הזדמנויות, ובטווח הארוך יביא לשיפור התוצאות ולעלייה ברווחים של העסק.  

 

אם אתם חשים שאתם זקוקים לעזרה בניהול קשרי הלקוחות שלכם, אנחנו כרגיל לרשותכם בטלפון: 09-9585085 או במייל: [email protected].

 


נתינה

כשנגמרו הרעיונות למתנה מקורית לעובדים וללקוחות

דברים יפים מאנשים מיוחדים

 

  • הערה: המתנה במדור זה הינה המלצה אישית שלנו 
    (זו אינה פרסומת ואיננו מרוויחים ממנה מאום).
     

מופק ע"י ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.