If you can't read this, an online version is available here

מופק על ידי ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

      | גיליון מס. 48 |

שלום!

אנו שמחים לשלוח אליכם את הגיליון החדש של זוזון.
העלון נשלח כשרות חינם לאלפי עצמאים ובעלי עסקים קטנים בישראל,
מתפרסם אחת לחודש עם מדורים מתחלפים, ואינו מכיל פרסומות.

השתדלנו לקצר, מתוך הנחה שזמנכם יקר והמלאכה מרובה.
למעוניינים בהרחבות הוספנו קישורים למאמרים ולמידע רלוונטי.
אנו מקווים כי תמצאו את העלון שימושי. נשמח לקבל תגובות והצעות.


קריאה מהנה!
צוות ZOOZon


טיפ שיווקי

איך להשיג תוצאות טובות יותר

לתת כדי לקבל


על מנת להשיג לקוחות חדשים - נסו תחילה לתת להם בחינם משהו מכל הלב.

 

מה כדאי לתת בחינם? דברים הקשורים לעסק שלכם, והמשאירים טעם של עוד. למשל: מנחה סדנאות יכול להעביר סדנת התנסות (קצרה, מוצלחת, ושתותיר רושם). יועץ יכול להעניק ייעוץ ראשוני (שלב ראשון בתהליך ייעוץ שלם). מוכר פלאפל - יכול לתת לעוברים ושבים כדור פלאפל אחד לטעימה. קוסמטיקאית יכולה לספק ייעוץ להתאמת איפור ללקוחה ספציפית. מוסכניק - בדיקה לחורף / לקיץ. וכו'.

 

כשאתם מתכננים מה לתת - נסו להעניק משהו שיש לו חשיבות ומשמעות רגשית ללקוח. לדוגמא - למדו אותם בסדנא מיומנות חשובה, הצביעו במהלך הייעוץ על כיווני התקדמות מומלצים, חלקו כדורי פלאפל טריים וטעימים, ספקו המלצות לאיפור סקסי, אתרו בעיות בטיחות ברכב, וכו'. זאת דרך מאוד יעילה להציג את העסק שלכם ואת היכולות שלכם. תנו נתינה אמיתית ומשמעותית, על מנת לקבל.
 


בדיקה אלמנטרית

בחן את עצמך ואת העסק שלך

אלמנט העץ - תקשורת שיווקית

לפי תפיסת הניהול התכליתי, קיימים חמישה יסודות המאפשרים פיתוח של עסק מאוזן וצומח.
מדור זה מאפשר לך לבחון את העסק שלך לגבי אלמנט שונה בכל פעם.האם אתם מפרסמים מאמרים מקצועיים?
(סמן את התשובה הנכונה)

כן       חלקית       לא 


אם יש לך, או למישהו בצוות שלך, יכולת כתיבה סבירה - תוכל לקדם את העסק שלך בעזרת כתיבת והפצת מאמרים מקצועיים. מדובר במאמרים הקשורים בתחום העיסוק שלך, ושבעזרתם תזכה להכרה כגורם מקצועי ומוסמך, כלומר כמומחה תוכן שכדאי להסתייע בו בעת הצורך.

 

הרעיון הוא לכתוב, בשפה פשוטה ומובנת לכל, מאמרים העשויים לעניין לקוחות פוטנציאליים. כך לדוגמא, בעל חנות פרחים יכול לכתוב מאמרים על הכלאות של פרחים, על הסמליות של פרחים שונים, על פרחים עונתיים, וכו'. אינסטלטור יכול לכתוב מאמר על  סוגי ברזים חדשניים, על תחזוקה שוטפת לצנרת, על חלודה במים, וכו'. רואה חשבון יכול לכתוב על מקלטי מס, על אמצעים לניהול התזרים, על היתרונות והחסרונות של ליסינג תפעולי, וכו'.

ואיך ניתן להפיץ את המאמרים שכתבתם? ראשית - אפשר לפרסם אותם באתר האינטרנט שלכם. המאמרים שכתבתם יהוו עוגן לאתר ומוקד משיכה לקוראים מזדמנים, יעלו את הדירוג שלכם במנועי החיפוש, ישפרו את המוניטין שלכם בעיני המבקרים באתר, ובסופו של דבר יביאו אליכם לקוחות חדשים. אפשר לפרסם את המאמרים גם באתרי מאמרים, כגון www.reader.co.il עם הפנייה לאתר שלכם. זה יביא לכם תעבורה נוספת לאתר, וישפר עוד יותר את דירוגכם במנועי החיפוש.

 

בנוסף, אפשר לנסות לפרסם את המאמרים שכתבתם בעיתונים (מקצועיים, מקומיים וארציים) ובמגזינים שונים. על מנת לקדם זאת - עליכם לפנות לעורך, ולהציע לו לפרסם את המאמר. טוב מכך - עליכם לשאול אותו עם הוא מעוניין במאמרים מעשיים על תחום התמחותכם (פרחים, אינסטלציה, כספים, וכו') ולהציע לכתוב במיוחד עבורו מאמר על פי צרכיו. כדאי להכין מראש דוגמאות המעידות על יכולת הכתיבה שלכם. פרסום מאמרים בעיתונים ומגזינים שונים יוסיף לכם יוקרה וקהל קוראים רחב יותר. אל תצפו לקבל מהעורך כסף עבור הכתיבה, אבל קבלו ממנו אישור לפרסם את המאמר שכתבתם עבורו גם באתר שלכם. ציינו באתר איפה המאמר התפרסם - זה יוסיף לכם קרדיט .

מאמרים מקצועיים יכולים גם לשמש אתכם לשרות הלקוחות הקיימים - ניתן להדפיסם ולתת אותם במתנה ללקוחות שונים. זאת דרך מצוינת לעזור ללקוחות שלכם לזכור אתכם. בנוסף - אם המאמר מוצלח במיוחד - ייתכן שהם יצלמו ויעבירו זאת הלאה, ללקוחות פוטנציאליים נוספים. אל תשכחו למלא את הפרטים שלכם (שם הכותב, תפקידו, שם העסק, תחום העיסוק, כתובת האתר שלכם, וכו') בראש המאמר ובסוף המאמר.  בדרך זו, מי שאהב את מה שהוא קורא יוכל למצוא את דרכו אליכם.

בהצלחה!
 


נתינה

כשנגמרו הרעיונות למתנה מקורית למישהו שאוהבים

מושב שיאצו

 

  • הערה: המתנה במדור זה הינה המלצה אישית שלנו
    (זו אינה פרסומת ואיננו מרוויחים ממנה מאום).
     

מופק ע"י ZOOZon ייעוץ והדרכה | 09-9585085 | [email protected] | www.zooz.co.il

להרשמה לעלון "זוזון" - לחץ כאן.
להסרתכם מרשימת התפוצה לחצו כאן.